sympto sympto logo
facebook twitter
 

Obejrzyj prezentację sympto easy, aby łatwo i szybko poznać podstawy ekologicznej antykoncepcji!

Aplikacja sympto ułatwia odpowiedzialne odkładanie poczęcia, pomaga w zajściu upragnioną w ciążę i jest przydatna do poznawania własnego cyklu. Na telefonie instaluje się ją jednym kliknięciem. Potem sympto towarzyszy kobiecie każdego dnia i wskazuje stan jej płodności lub niepłodności za pomocą odpowiednich kolorowych pól i symboli. Automatyczna analiza cyklu dokonuje się na podstawie zanotowanych obserwacji, o które sympto prosi w odpowiednich dniach.


Symptotermia nie ma nic wspólnego z przestarzałą metodą Ogino!


>> W symptotermii stan płodności kobiety wyznaczany jest w oparciu o zwyżkę temperatury ciała (-termia) i jej relację do innych objawów płodności (sympto-), jakimi są śluz produkowany przez szyjkę macicy lub pozycja szyjki macicy. Wspomniany śluz to najprawdziwszy „eliksir życia” dla plemników.

Miesiączka: 1 dzień intensywnego krwawienia goutte3, rozpoczyna nowy cykl = 1 obserwacja
Temperatura: + 4 niezaburzone pomiary temperatury dokonane w ciągu sześciu dni (zielona linia)
+ 3 niezaburzone wyższe temperatury (trzy pełne gwiazdki) potwierdzające zwyżkę temperatury i początek niepłodności = 7 obserwacji
Eliksir: + 2 obserwacje eliksiru (dwie ikony muszą być kombinacją generującą Dzień Szczytu. RAZEM: 10 obserwacji

Dzięki tym dziesięciu niezbędnym informacjom sympto wyznacza w danym cyklu początek żółtej fazy niepłodności poowulacyjnej. Wykorzystuje do tego zasadę podwójnej kontroli. W skrócie należy: a) wygenerować Dzień Szczytu – tu jest to dzień 13 – za pomocą jednej z czterech kombinacji (batonbleu i trait lub batonlong i trait, lub batonbleu i tachejaune, lub batonlong i tachejaune oraz b) uzyskać trzy pełne gwiazdki, świadczące o skoku temperatury i utrzymywaniu się zwyżki.

Cała sztuka korzystania z programu polega na tym, aby nie przegapić tych dziesięciu kluczowych wpisów w trakcie obserwacji cyklu. Będzie to łatwiejsze po zapoznaniu się z naszym darmowym przewodnikiem… Kobieta powinna umieć zauważać najważniejsze objawy płodności, żeby przede wszystkim lepiej rozumieć swój cykl, a następnie bez problemów rozszyfrować działanie sympto!

Dokonanie pierwszego wpisu, goutte3, jest łatwe: dokonuje się go wtedy, kiedy zaczyna się krwawienie. Notowanie obserwacji pozostałych objawów wymaga doświadczenia i konsekwentnej nauki. Sympto nie jest kryształową kulą (nie jest też sprzętem medycznym), ale bardzo skutecznym narzędziem dydaktycznym, które z każdym dniem obsługuje się coraz łatwiej. Ponadto współpracujemy z wieloma konsultantkami gotowymi wspomagać kobiety w nauce symptotermii tak, aby jej skuteczność antykoncepcyjna była jak najwyższa od początku obserwacji.

W sympto łatwo można oddać indywidualny profil cyklu. Można również dostosować aplikację do własnych potrzeb. Ponadto użytkowniczki otrzymują wiadomości motywujące do obserwacji, porady dnia i komunikaty ostrzegawcze. Motywujące wiadomości pojawiają się po wskazaniu kursorem wybranego dnia na karcie obserwacji. Porady dnia wyświetlają się po wejściu w tabelę wskaźników i przypominają o odnotowaniu objawów płodności, personalizacji konta, itp.). Komunikaty ostrzegawcze pojawiają się automatycznie zawsze, gdy kobieta popełni błąd lub zapomni o wprowadzeniu ważnych obserwacji.

Oto kilka przykładowych porad dnia
"Wznów mierzenie temperatury za x dni"
"Od dziś od godz. x będziesz niepłodna, możesz przestać mierzyć temperaturę!"
"Jesteś w fazie wyższych temperatur, temperatura może być zaburzona tylko jednego dnia"
"Wczoraj Dzień Szczytu" (najbardziej płodny dzień cyklu)
"Poród prawdopodobnie za x dni" (konkretna data)
"Wykonaj dziś samobadanie piersi"
"itp."

Głównym celem sympto jest jasne przedstawienie najważniejszych elementów obserwacji, które pozwalają programowi wyznaczyć kolejne fazy cyklu w sposób absolutnie niezawodny. Chcemy, aby sympto był łatwy w obsłudze, spełniał potrzeby kobiet, a przy tym wymagał jak najmniej pracy (czyli ilości obserwacji) i zachowywał całkowitą skuteczność!

W okresie nauki notuje się dwa lub trzy razy więcej informacji niż po nabraniu doświadczenia, a regularne wypełnianie pól Uwagi i Zaburzenia sprawia, że karta obserwacji cyklu staje się prawdziwym odbiciem samopoczucia kobiety. Kobieta doświadczona (mająca co najmniej 12 zaobserwowanych cyklów) zwykle obserwuje wiele zmian w swoim organizmie związanych z płodnością, ale nie wszystkie musi notować. Wystarczy, że skupi się na dziesięciu niezbędnych wpisach.

Poczucie spokoju i pewności związane ze skutecznością antykoncepcyjną nie zależy jednak od owych niezbędnych wpisów. Im dokładniej kobieta jest w stanie opisać swój indywidualny profil cyklu, im bardziej jest w stanie oddać pełnię jego obrazu, tym większe jest jej zaufanie do symptotermii. Sympto odwdzięczy się jej Symptosami, nową walutą kobiet z całego świata.

Podsumowując, sympto jest bardziej precyzyjny niż najbardziej doświadczona użytkowniczka. Jednak ani sympto, ani żaden inny program nie wprowadzi za kobietę właściwych danych podobnie jak nie będzie w stanie ich skorygować. Sympto to tylko prawo jazdy dające możliwość poruszania się po świecie symptotermii! Udostępniamy Ci również kodeks drogowy w postaci przewodnika. Tobie pozostaje wsiąść do niezawodnego, dającego się lekko prowadzić samochodu i wyruszyć w drogę :-)

Moje konto

 
Zapamiętaj mnie na tym komputerze
Zapomniałaś hasła?

Nowa użytkowniczka
sympto Blog
blog
Konsultantki sympto
Symptos